wp icon
  • Kefevi Mah. Sarabil Cad. Sarabil Ap. N: 19 - K: 1 - D: 1-2-3 - SİNOP

Hizmetlerimiz

BİREYSEL EĞİTİM

Her çocuk için hazırlanmış bireysel eğitim programı ile birebir uygulanan eğitim çalışmasıdır. Kurumumuza başvuru yapan her genç öğrencinin ön değerlendirmesi eğitimciler tarafından yapılır. Yapılan ön değerlendirme sonucu, hastaneden alınan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ve Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından verilen Özel Eğitim ve Değerlendirme Kurulu raporu doğrultusunda öğrenci için uygulanacak olan eğitim programı belirlenerek ayda 8 seans olacak şekilde uygulanır.

 

GRUP EĞİTİMİ

Çevresi ve akranlarıyla iletişim kurabilme özgüven geliştirebilme ,paylaşabilme ,hedeflenen amaca grupla birlikte ulaşabilme gibi becerileri kazandırmak ve grupla oluşan problem davranışları sona erdirmek amacıyla yapılan eğitim çalışmasıdır. Yapılan ön değerlendirilme sonucu , hastaneden alınan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu ve Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından verilen Özel Eğitim ve Değerlendirme Kurulu Raporu doğrultusunda öğrenci için uygulanacak olan grup eğitimi programı belirlenerek ayda 4 seans olacak şekilde uygulanır.

 

FİZYOTERAPİ

Fiziksel kapasiteyi arttırmak , denge ve koordinasyonu geliştirmek , beden yetersizliklerini uygun yardımcı aletlerle desteklemek ,günlük yaşam aktivitelerinde ve kendine bakımda engelliyi mümkün olan en üst bağımsızlık seviyesine ulaştırmak için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Duygu ve düşüncelerimizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelememize imkan yaratan ,sizin veya çocuğunuzun bilinçaltında yatan sorunlara inebilen ve yaşadığınız bu problemleri neden yaşadığınızı ,nasıl değiştireceğinizi söyleyen ve aşmanız gereken süreçlerde size destek olan danışmanlık hizmetidir.

 

AİLE TERAPİSİ

Özel eğitimde ailenin rolü unutulmayarak kurumumuzda aile paylaşım toplantıları ,veli eğitim seminerleri ,bireysel aile görüşmeleri tecrübeli ve yetişmiş personelimizle sürdürülmektedir. Amaç; aileleri ,çocuklarının ihtiyaçları ve özellikleri doğrultusunda bilgilendirmek ,kendilerine ve çocuklarına olumlu bakış açısı kazandırmak ,şimdi ve gelecek yaşamlarında kendileri ve çocukları için uygun hedefler belirleyebilmelerine yardımcı olur.