wp icon
  • Kefevi Mah. Sarabil Cad. Sarabil Ap. N: 19 - K: 1 - D: 1-2-3 - SİNOP

Hakkımızda

Kurumumuz 1991 yılından itibaren Sinop Spastik Çocuklar Derneği ile birlikte Sinop ili ve ilçelerinde yaşamakta olan engelli birey ve ailelerine Özel Eğitim, Rehberlik ve Danışma, Aile Destek Çalışmaları ve Rehabilitasyon hizmetleri vermektedir.

Kurumumuzda bedensel, zihinsel, özel öğrenme güçlüğü, otizm ve işitme engelli bireylere yönelik eğitim verilmekte olup bunun yanında engelli aileleri için Psikolojik Danışmanlık ve Aile Eğitimi hizmeti sunulmaktadır.

Kurumumuzdan faydalanan engelli birey ve ailelerine sağlanan eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri karşılığında aileden veya engelli bireyden hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir. Kurumumuzda devam eden engelli bireyler ve aileleri kurumumuzun ücretsiz servisinden faydalanmaktadır.

Kurumumuzdan yararlanan engelli bireyleri yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkarılıp, yaşamın akışı içine çekmek, toplumda kabul ve saygı gören yararlı ve üretken bireyler olabilme fırsatı vermek için, eğitim, öğretim, spor ve birçok sosyal faaliyet alanında hizmet verilmekte, toplumla iç içe yaşamaları hedeflenmektedir.